Acai Berry - opinie, cena, gdzie kupić, oryginalne, czy warto?
Potencja

Acai Berry – opinie, cena, gdzie kupić, oryginalne, czy warto?


jagody Acai to brazylijska«»superfruit.””Oni są rodzime dla regionu Amazonii, gdzie są one pożywieniem.

http://lina10.ssd-linuxpl.com/randomowe_foty/foto%20%281).png

Jednak niedawno zyskał popularność na całym świecie i są chwalone za to, że szczególnie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

http://lina10.ssd-linuxpl.com/randomowe_foty/foto%20%281).png To ciemny purpurowy owoc z pewnością pakuje dużo odżywiania, a nawet może mieć pewne korzyści zdrowotne, w tym 5 opisanego w tym artykule.

Co AreAcai Berry?

Acai jagody są 1-calowy (2,5 cm) okrągłe owoce, które rosną na drzewach Acai palmy w lasów tropikalnych Ameryki Środkowej i Południowej. Mają ciemną fioletową skórę i żółty miąższ otaczający duże ziarno.

, ponieważ zawierają one pestki moreli jak i oliwki, są one technicznie

nie jagoda, ale raczej drupe. Niemniej jednak, są one powszechnie nazywane jagód.

W lasach deszczowych Amazonii, Acai Berry często towarzyszą posiłki.

http://lina10.ssd-linuxpl.com/randomowe_foty/foto%20%281).png

ich jadalne są moczone w celu zmiękczenia twardą zewnętrzną powłokę i puree z wytworzeniem ciemnopurpurową pasty.

http://lina10.ssd-linuxpl.com/randomowe_foty/foto%20%281).png Mają ziemisty smak, który jest często określana jako skrzyżowanie jeżyny niesłodzone czekolady. http://lina10.ssd-linuxpl.com/randomowe_foty/foto%20%281).png

FreshAcai Berry mają krótki okres przydatności do spożycia i nie są dostępne na zewnątrz, gdzie są one uprawiane. Jako eksport, są one sprzedawane jako mrożonego przecieru owocowego, suchego proszku lub wyciśniętego soku.

jagody Acai są czasami używane do produktów smak żywności, w tym żelki i lody, a niektóre elementy nieżywnościowe, takie jak kremy do ciała zawiera olej acai.

1. Są składniki odżywcze

jagody Acai posiada unikalny profil żywieniowy dla owoców, ponieważ są one dość wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości cukru.

http://lina10.ssd-linuxpl.com/randomowe_foty/foto%20%281).png
100 g mrożonych owoców pulpy ma następujący podział odżywcze (1):

  • Kalorie: 70
  • Tłuszcz: 5 g
  • nasycony tłuszcz:
  • węglowodanów: 4 g
  • Cukier 2 g
  • światłowodowe 2 g
  • Witamina A: 15% RDI
  • wapnia: 2% RDI

Według wenezuelskiego badania Acai Berry zawierać również inne mikroelementy, włączając w chrom, cynk, żelazo, miedź, mangan, magnez, potas i fosfor (2).

Ale niektóre z najpotężniejszych świadczeń zdrowotnych Acai pochodzi ze związków roślinnych.

http://lina10.ssd-linuxpl.com/randomowe_foty/foto%20%281).png

Najbardziej zauważalną wśród nich jest jeden antocyjany, które giveAcai Berry ich głęboko purpurowy kolor i działają jako przeciwutleniacze w organizmie.

Można również znaleźć antocyjany w innych kolorach niebieskim, czarnym i fioletowym żywności, takich jak fasola, jagody.

2. Są one ładowane z przeciwutleniaczami

Przeciwutleniacze są ważne, ponieważ neutralizują one szkodliwe działanie wolnych rodników w organizmie.

wolne rodniki nie są neutralizowane przez antyoksydanty mogą spowodować uszkodzenie komórek i prowadzi do szeregu chorób, jak cukrzyca, nowotwory i choroby serca (3).

Acai owoce mają bardzo duże ilości przeciwutleniaczy, obrzeża na inne przeciwutleniacze jak bogate owoce jagód i żurawiny (4).

http://lina10.ssd-linuxpl.com/randomowe_foty/foto%20%281).png zawartość przeciwutleniaczy żywności zwykle mierzy się przez orac (ORAC)

wynik.

przypadku Acai 100 g mrożonych pulpy ma ORAC 15,405, podczas gdy ta sama ilość jagody ma wynik 4,669 (4).

przeciwutleniające pochodzi od liczby związków roślinnych, takich jak antocyjany Acai (5, 6).

2008 naukowcy dało 12 wyposzczonych ochotników acai miazgi, soku Acai, jabłkowym lub napoju bez przeciwutleniaczy w czterech różnych okresach, a następnie testowano krew przeciwutleniaczy (7).

obie pulpa Acai i jabłkowym podwyższony poziom przeciwutleniające uczestników, co oznacza, że ​​związki przeciwutleniające w Acai dobrze wchłania się w jelicie (7).

oznacza to również, że miąższ acai jest lepszym źródłem przeciwutleniaczy niż sok acai.

3. Oby poprawa poziomu cholesterolu

Badania na zwierzętach sugerują, że Acai może poprawić przez zmniejszenie poziomu cholesterolu całkowitego i frakcji LDL cholesterolu (8, 9, 10).

I to jest możliwe, że to może mieć podobny efekt u ludzi.

A 2011 badanie miało 10 osób dorosłych z nadwagą jeść acai smoothies dwa razy dziennie przez okres jednego miesiąca. Ogólnie rzecz biorąc, mieli niższy całkowity i „” złego „cholesterolu LDL” na końcu badania (11).

Jednak było kilka wad tego badania. To był mały, nie miał grupę kontrolną i otrzymała dofinansowanie z pierwotnego dostawcy acai.

Chociaż potrzebne są dalsze badania, to możliwe, że antocyjany w acai mogą być odpowiedzialne za ich pozytywny wpływ na poziom cholesterolu, ponieważ badania powiązały ten roślinny związek do poprawy HDL i LDL cholesterolu (12).

Oprócz Acai zawiera sterole roślinne, które zapobiegają cholesterolu z wchłaniane przez korpus (10).

4. Mogą mieć ewentualna przeciwnowotworowych Effect

Chociaż nikt jedzenie jest magiczna tarcza przed rakiem, niektóre pokarmy są znane powstrzymać komórki nowotworowe od tworzenia

i rozprzestrzeniania się.

Zarówno badania probówki i zwierząt wykazały tego rodzaju efektu przeciwrakowego u Acai (13, 14, 15, 16, 17).

U myszy, pulpa Acai zmniejszyło częstość występowania raka jelita grubego i raka pęcherza (14, 15).

Jednak drugim badaniu na myszach wykazały, że nie ma to wpływu na raka żołądka (18).

Naukowcy doszli do wniosku, że Acai mogłyby odgrywać rolę w leczeniu raka w przyszłości, jednak potrzebne są dalsze badania, w tym u ludzi.

5. Mogliby zwiększyć funkcji mózgu

Liczne związki roślinne w Acai może również chronić mózg przed uszkodzeniem jak wiek (19).

Liczne badania wykazały, tego rodzaju działanie ochronne u szczurów laboratoryjnych (19, 20, 21, 22).

przeciwutleniacze Acai przeciwdziałania szkodliwym skutkom stanów zapalnych i utleniania w komórkach mózgu, co może mieć negatywny wpływ na pamięć i uczenie się (21).

w jednym z badań, Acai również przyczynia się do poprawy pamięci w starzejących się szczurów (22).

Jednym ze sposobów, w którym mózg jest sprawny poprzez czyszczenie komórek, które są toksyczne lub nie pracuje, to proces znany jako autofagii. To sprawia, że ​​drogę do nowych nerwy tworząc, poprawiając komunikację między komórkami mózgu.

Jak wiek, proces ten działa mniej wydajnie. Jednak w badaniach laboratoryjnych, wyciąg z Acai pomogła pobudzić ten „” sprzątanie „” odpowiedź w komórkach mózgu (23).

Możliwe Wady toAcai Berry

Biorąc pod uwagę, że Acai jest zdrowe, bogate w przeciwutleniacze owoce, nie ma dużo wad do jedzenia.

Jednak jedna uwaga jest nie do przecenienia swoich roszczeń związanych ze zdrowiem.

Chociaż wstępne badania są obiecujące badania dotyczące jego wpływu na zdrowie człowieka były małe i skąpe.

W związku z tym ważne jest, aby podjąć zdrowotnych z przymrużeniem oka.

Ponadto, należy pamiętać, że jeśli kupujesz go jako wstępnie przetwarzane miazgi, należy sprawdzić etykietę składnika i upewnić się, że nie ma dodanych składników.

Niektóre puree mają bardzo wysoką zawartość cukru.

Jak jeść Acai

Ponieważ freshAcai Berry mają krótki okres przydatności do spożycia, są głównie eksportowane i powszechnie dostępny w trzech podstawowych formach -. Przecierów i soków, proszków

Sok jest ładowany z przeciwutleniaczami, ale także najwyższy w cukrze i brakuje w błonnik. Chociaż, gdy filtruje się, sok może zawierać mniej przeciwutleniacze (7).

Proszek dostarcza najbardziej skoncentrowane ilości składników odżywczych, co daje błonnika i tłuszczu, a także związki roślinne.

W takiej sytuacji, przecieru jest prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby cieszyć się smakiem ofAcai Berry.

Aby miskę Acai, mieszanki niesłodzone zamrożony przecier z wodą lub msuplementyem, aby włączyć go w bazie smoothie jak dla dodatków.

Dodatkami mogą obejmować plasterki owoców lub jagód, tosty płatki kokosowe, masło orzechowe, śruty kakaowej lub nasion chia.

Można również zrobić miskę z użyciem proszku Acai. Wtopić je w swoim ulubionym smoothie receptury, a następnie do góry z ulubionych dodatków.

The Bottom Line

Dzięki swojej wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, Acai Berry ma wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych.

Są ładowane z potężnych związków roślinnych, które działają jako przeciwutleniacze i może mieć korzyści dla mózgu, serca i ogólnego stanu zdrowia.

Zapewniają one również zdrowe tłuszcze i błonnik, dzięki czemu ogólnie zdrowa żywność.

Ciesz acai jako smoothie lub miski, ale uważaj na dodatku cukrów, które są często występujących w sokach i zamrożonych przecierów.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *