Vitaelife Pharma Vitamin D3 - opinie, komentarze, cena,
Zdrowie

Vitaelife Pharma Vitamin D3 – opinie, komentarze, cena,

Witamina D3 jest tłuszczem – rozpuszczalny grupa związek D, co ma ważne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie istotne dla zdrowia i rozwój tkanki kostnej. Ten element jest produkowany przez organizm, szczególnie na skórze wystawionej na działanie promieni słonecznych. W związku z tym faktem, mieszkańcy regionów północnych często mają niedobór D3 należy regularnie jeść żywności, które zawiera, przyjmując go w ten sposób od zewnątrz. Często spożycie witaminy mianowany dodatkowych leków.

Dlaczego potrzebujemy witaminy D3

„słoneczna” witamina bierze udział w wielu procesach w organizmie, ale najważniejsze dla normalnego funkcjonowania następujących systemów?:

 • Bone. Ułatwia wchłanianie minerałów, takich jak wapń, magnez

  i fosfor, co jest bardzo ważne dla prawidłowego tworzenia kości i tkanki zęba i jego wzmocnienia.

 • immunologicznego. Szpik kostny i jej normalne funkcjonowanie jest bezpośrednio zależna od D3, ponieważ jest ona odpowiedzialna za produkcję komórek immunologicznych.
 • nerwowego. Element przyczynia się do utrzymania pożądanego stężenia wapnia we krwi, które są odpowiedzialne za transmisję impulsów nerwowych. Ponadto, witamina przywraca powłokę ochronną nerwów, a zatem jest często stosowana w leczeniu poważnych chorób ośrodkowego układu nerwowego, w szczególności stwardnienie rozsiane.

Łódź Jest również ważne, aby zauważyć znaczenie witaminy do wzrostu i odnowy komórek, a także w zapobieganiu tworzenia nieprawidłowych wiązań cząsteczkowych procesów nowotworowych i chorób układu sercowo-naczyniowego. Jest to naukowe potwierdzenie skuteczności D3 w hamowaniu wzrostu guzów piersi i profilaktyki miażdżycy.

I wreszcie, musimy powiedzieć o znaczeniu witaminy do gruczołów wydzielania wewnętrznego. Stabilizuje syntezę insuliny i, w konsekwencji, normalizuje poziom glukozy w krwi. To sprawia, że ​​szczególnie ważne dla osób z predyspozycją do cukrzycy.

Zastosowanie ciekłego witaminy D3

Długotrwały niedobór witaminy D3, co oznaczało długo zimny okres przeżywa niemal każdy Europen, może prowadzić do bardzo smutnych konsekwencji. Oczywiście, można mieć nadzieję, aby uzupełnić swoje rezerwy poprzez żywność, ale lepiej jest kupić płyn witaminy w aptece i brać go codziennie według zalecanego dawkowania. Szczególnie ważnym elementem do odbioru dzieci i kobiet, jednak u mężczyzn deficytu Jest również bardzo niepożądane. Rozpatrzmy szczegółowo, co to jest, witamina D3, każda grupa ludności.

Witamina D3 dla kobiet

Witamina D3 dla kobiet nie może być zastąpiony przez inny związku, ale dlatego, jeśli nie dostać się na słońcu, należy wziąć to extra!

Witamina D3 jest często nazywany „hormonem zdrowia kobiet”. A oto dlaczego:

 1. W czasie menstruacji wypłukuje z organizmu duże ilości wapnia, ale ponieważ jego prawidłowego trawienia, co pomaga element o którym mowa,

  ma kapitalne znaczenie. To pozwala nie tylko kości, aby były mocne i zdrowe, ale również wzmacnia włosy i paznokcie.

 2. W okresie noszenia dziecka D3 odgrywa szczególną rolę dla kobiet, ponieważ pomaga prawidłowego tworzenia zdrowych kości u płodu. W okresie laktacji, matka, znowu, nie może zapomnieć o dodatkowym przyjmowania witaminy, aby nie prowokować deficytu dla siebie.
 3. Ponadto, witamina jest bardzo potrzebne i podczas menopauzy, ponieważ w tym czasie zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na osteoporozę – kruche kości, D3 również znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę
 4. .

 5. Minerał pomaga utrzymać dobry poziom metabolizmu w wyniku normalnego wchłanianie fosforu. Z kolei prawidłowego metabolizmu, że jest skuteczna absorpcja przydatnych elementów i szybkiego zwolnienia z szkodliwych toksyn, pomaga kobiecie pozostać szczupła i piękna, bo stan jelit jest zawsze widoczne na skórze.
 6. A korzystny wpływ na układ nerwowy jest również ważne korzystne działanie witaminy D3 dla kobiet, bo piękna połowa ludzkości jest stabilność emocjonalna mniej niż mężczyźni.

Witamina D3 dla mężczyzn

Łódź A w męskim organizmie witaminy D3 odgrywa bardzo ważną rolę. W jego deficytu długoterminowej, człowiek po prostu przestaje być człowiekiem, mięśnie stają się wiotkie, siły i tonu utracone, a także libido.

Teraz zobaczmy, dlaczego trzeba witaminę D3 dla silnej połowy ludzkości:

 • Po pierwsze, oczywiście, aby utrzymać wytrzymałość. Zdrowe silne kości zdrowe równe silne mięśnie, że większość ludzi, oczywiście, chcą mieć.
 • Drugi element ma ogromny wpływ na poziom testosteronu. Fakt, że niewystarczające spożycie lub niewłaściwe wchłanianie

  wapnia testosteronu „przejmuje obowiązki służby” kością. D3 uwalnia testosteron również z tej pracy, więc może to być rola hormonalne. Wynikiem jest stymulowana libido, zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu moczowo-płciowego i impotencję.

 • Po trzecie, witamina bierze udział w procesach przemiany w mniej aktywnych form estrogenu. Jest to żeński hormon, który jednak produkowane w męskim ciele. Ich nadmierne gromadzenie i aktywność prowadzi do obniżenia libido i otyłości.

Uwaga! Na silny połowa ludzkości jest szczególnie ważne, a właściwość witaminy, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego, jak i męskiej śmiertelności z ataków serca jest znacznie wyższa niż u kobiet.

Witamina D3 dla dzieci

Wreszcie, należy rozważyć kwestię znaczenia płynnej witaminy D3 dla dzieci. Konieczne jest, aby powiedzieć, że dzisiaj ten element jest przypisany do dziecka niemal od urodzenia. Szczególnie surowo musi być codziennie obserwowane, jeśli dziecko urodziło się w zimnych porach roku.

Co jest powodem, dla D3, nawet noworodki? Zobaczmy:

 1. Jak już wspomniano powyżej, witamina D3 jest odpowiedzialna za zdrowego układu kostnego i jego rozwoju. Dlatego ten element jest niezwykle ważne w czasie wzrostu. A noworodka ma akcji tej pozycji, więc to daje naprawdę niezbędne witaminy od pierwszych dni życia, w przeciwnym razie przez trzeci miesiąc będzie obserwowany pierwsze oznaki krzywicy.
 2. Warto przypomnieć znaczenie elementu dla rozwoju układu odpornościowego, że dziecko nie jest tworzony. W ten sposób, dając dziecku witaminy, nie tylko pomóc rozwijać swoje kości, ale także chroni przed infekcjami i wirusami.
 3. Układ nerwowy dziecka również nie jest dojrzały, a D3 pomaga jej prawidłowego rozwoju.

Jak widać, obecność tej witaminy w diecie dziecka jest szczególnie ważne, ponieważ jest odpowiedzialny za prawidłowy rozwój kluczowych systemów i szkieletu. Więc przypisać ją od pierwszych dni życia słusznie.

Niebezpieczeństwa witaminy D3

Niemniej z tych różnych przydatnych właściwości elementu, kiedy został doręczony, bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiele subtelności, tak aby korzystanie nie staje się szkodliwe.

pierwszy delikatność jest D3 jest rozpuszczalne w tłuszczach witaminy, oznacza to, że woda nie jest rozpuszczalny i dlatego jej nadmiar nie może być odtwarzany przez nerki, a sytuacja wiąże się ciało jest poważne zagrożenie, które w przypadku małych dzieci, aby doprowadzić do nieodwracalnych skutków.

Początkowe objawy hiperwitaminozy – utrata apetytu, bóle brzucha, nudności, wymioty, to istnieje ogólne osłabienie, utrata masy ciała zaczyna, nie ma zaległości w rozwoju. Wapnia, gromadzi się w nadmiarze i zaczyna się osadzać się na organach wewnętrznych, taka sytuacja może prowadzić do miażdżycy tętnic (brak magnezu jest prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wzrasta wielokrotnie). Zgadzam się, to jest niesamowite, że umiarkowane dawki witaminy chronią przed miażdżycą, a nadmiar, wręcz przeciwnie, jest on sprowokowany.

W ten sposób prawidłowe stosowanie witaminy D3 w leków jest bardzo ważna. W odpowiedniej dawce nie może zaszkodzić organizmowi, jeśli wziąć to więcej niż wymagane spowoduje hiperwitaminozy, szkody, który jest ogromny.

Niestety, lekarz nie zawsze może określić właściwe dawkowanie, ponieważ każde nadwozie znajduje się w pierwszym miejscu. A po drugie, lekarz może nie wiedzieć, ile czasu spędzasz na słońcu, ile witaminy niezależnie syntetyzuje swoje ciało, a także rodzaj spożywanych pokarmów. Oczywiście, istnieją dowody zebrane statystycznie, jednak statystyki są czasami źle, więc jeśli zauważysz pogorszenie stanu zdrowia lub dziecko po receptę witaminy D3, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Uwaga! Przesłanki do hiperwitaminozy mogą być: brak białka Nadmiar witaminy A i C, predyspozycja genetyczna nadwrażliwości witaminy D. Łódź Jest również godne uwagi, że dzieci z krzywicą są szczególnie wrażliwe na nadmiar witaminy D3 i dlatego w leczeniu tej choroby musi towarzyszyć odbioru tego elementu, należy regularnie wykonywać badania jego utrzymanie w organizmie.

Jakie pokarmy zawierają witaminę D3?

Łódź Jeśli w zimie dodatkowe spożycie witaminy D3 jest dobra praktyka, lato, (nie bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, oczywiście) może zostać uchylony. Jednak zapominać o produktach, w których element jest zawarty w dużych ilościach, nie jest tego warta.

Tutaj weganie będą rozczarowani, ponieważ wszystkie produkty są Mistrzów dotyczące zawartości witaminy są pochodzenia zwierzęcego:

 • Czerwony kawior. W łyżka zawiera 0,02 mg tej witaminy.
 • Jaja. Znacznie więcej dostawca koszt DMZ. Najwyższe stężenie w żółtku zawiera tylko jeden 0042 mg witaminy. Ale nie zapominaj, że jaja są bogate w cholesterol, więc nie zbyt chude tego produktu.
 • wątroby wołowej. W gotowych porcjach 100 gromovoy 0,053 mg witaminy, i mimo, że produkt nie jest dla wszystkich do jedzenia to przynajmniej od czasu do czasu warto, ponieważ jest również bogata w białko, żelazo i witaminy A. Ale znowu, jak z jajkiem, ma poziom cholesterolu, więc nie jest gorliwy.
 • Trądzik. Kocham bułki? Dobrą wiadomością jest to 100 gramów węgorza prawie 5 mg D3! To jest naprawdę bardzo dużo, więc nadużywać ten produkt, ponieważ nie jest to konieczne, w przeciwnym razie może on rozwijać Hiperwitaminoza. Ale nadal miło pomyśleć, że służąc swoje ulubione sushi w weekendy nie jest niewybaczalnym osłabienie, ale procedura medyczna.
 • sardynki. Ryba jest bogaty w D3, 100 g 0,5 mg. Nawiasem mówiąc, to zawiera także zdrową omega-3, wapnia, potasu, żelaza, witaminy i wiele innych, makro -. i mikroelementy

Ponadto witaminy D3 znajduje się w wystarczającej ilości w mleczarni produkty – sery, twarogi, masło. Jednak nadal, w uczciwości, należy zauważyć, że w świecie roślin mają swoje Mistrzów na zawartość d3 grzyby shiitake (0,3 mg na 100 g) i mleko sojowe (0,12 mg w jednej filiżanki). Ponadto, jest on obecny w ziemniakach, płatków owsianych i różne warzywa. Łódź

Jak zażywać witaminy D3

Wreszcie, należy rozważyć skutecznych leków z D3 i statystycznych dawek witaminy, ale pamiętaj, że jest to w żadnym wypadku nie jest to przewodnik do działania, lecz jedynie informacje wprowadzające, które będzie również obecna w każdej D3 instrukcji. Nawiasem mówiąc, gdy suplementy są dostępne w różnych postaciach, takich jak krople, tabletek, kapsułek.

TOP 5 najpopularniejszych produktów z witaminą D3:

 • Akvadetrim. Naturalna witamina DZ. Lek jest przeznaczony dla osób w każpalenie wieku, ale koncentruje się na młodszych dzieci. On jest często powoływany przez pediatrów. jedna kropla dostępny w postaci kropli, zawiera dawki dziennej dla dzieci 500 IU.
 • Vigantol. Lek jest dostępny w postaci roztworu w oleju, z których każda kropla raz dawkę 500 IU. W ten sam sposób jak Aquadetrim może być stosowany w czystej postaci i może być rozpuszczony w wodzie lub mleku. Substancja czynna jest tym samym – naturalne D3. Dzieci są zwykle przepisywany lek.
 • Alpha D3 Teva. Witaminy D3 kapsułki z roztworu w oleju. Dawka wynosi jedna kapsułka – 0,5 ug. Składnik aktywny leku jest alfakalcidol, syntetyczny analog D3. Lek jest wskazany do przywrócenia równowagi wapnia, najlepiej w jego absorpcji w przewodzie pokarmowym, co zmniejsza aktywność tzw wiejskim hormonu, który hamuje tworzenie się kości.
 • Vitrum Calcium + Witamina D3. Zintegrowany produkt, dostępny w tabletkach. Jedna tabletka zawiera 1,25 g węglanu wapnia i około 200 IU witaminy D3. Wyznaczony jako środek zapobiegawczy dla lepszego wchłaniania zaleca się pić kwaśny napój. Kompletny analogiem leku tylko w postaci tabletek do żucia, wapnia D3 Nycomed Forte. Systemy te są szczególnie polecane dla kobiet.
 • Vitrum Osteomag. Innym kompleksowy produkt zawiera 200 IU witaminy D3, 600 mg, wapń i magnez (40 mg), cynku (7,5 mg), boru (250 mcg), miedzi (1 mg), manganu (1,8 mg). Zwykle przepisywany mężczyznom.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że witamina D3 jest lepiej łączyć z przyjmowaniem witaminy A i kwas askorbinowy. I dzieci poniżej 2 roku życia Jest wskazane, aby wziąć witaminę bez wapnia dawki
Statystyczne witaminy D3 są przedstawione w tabeli. Warunki
primasutra
dosaditi
dla zapobiegania 500 POSIEDZE
do leczenia рахита2000-5000
Mastrolia
dla профилактики300-500
Mastrolia
dla mechanioreceptors Największa ściśle indywidualnie

Indywidualne dawkowanie będzie można określić dla lekarza:

 1. Dzieci od 3 tygodnia życia w celu zapobiegania powołać 500 jm na dobę lub 1000 jm na dobę w okresie od października do kwietnia włącznie.
 2. Leczenie

 3. Dzieci krzywicy mianowany 2000-5000 IU dziennie przez półtora miesiąca. Regularnie kiedy wydaje się to przetestować na obecność hiperwitaminozy.
 4. W leczeniu innych chorób u dzieci i dorosłych (witamina przepisywany jako dodatkowej terapii gruźlicy, toczeń, urazów o charakterze itp) dawka jest ustalana indywidualnie.
 5. Rutynowa wstęp dla dorosłych wynosi 300-500 IU dziennie w okresie jesienno-zimowym.

Ważne! Przy podejmowaniu środków przeczyszczających wchłanianie witaminy D3 jest zepsuty
Dlaczego trzeba witaminy D3 – spojrzenie na wideo!
Witamina D3 – bardzo ważne dla naszego elementu nadwozia. Wystarcza jej treść jest ważna zarówno dla kobiet i mężczyzn oraz dzieci. Jednak dawka witaminy D3 jest podstawą związku pomiędzy szkodą a korzyści. Jego nadmiar, jak i ich brak może spowodować poważne problemy. Dlatego biorąc te suplementy powinny skonsultować się z lekarzem i starannie wybrać indywidualną dawkę. Autor: redakcja loading TutKnow.ru …

You may also like...